O NÁS

Firma Kamenosochařství byla založena v roce 1930 v Králově Dvoře u Berouna. Zakladatelem byl pan Felix Špírek, který se vyučil oboru v Rakousku u svého otce. Po vyučení šel na zkušenou do Paříže, kde pracoval v kamenosochařské dílně. Protože byl zručný kameník, dal jej majitel firmy vystudovat Průmyslovou školu kamenosochařskou v Paříži. V roce 1930 pan Felix Špírek přišel do Čech a začal budovat svoji firmu. Zde vychoval dva syny, kteří vystudovali Průmyslovou školu kamenosochařskou v Hořicích v Podkrkonoší. Ti pak dál rozvíjeli rodinný podnik. V roce 1953 Kamenictví v Králově Dvoře bylo znárodněno a přešlo do vlastnictví družstva Kámen Praha. V roce 1990 v rámci restituce získal zpět provozovnu syn zakladatele Jindřich Špírek st., bohužel ve značně zdevastovaném stavu. Poté s velkým úsilím i se svým synem Jindřichem Špírkem ml. opět vybudovali prosperující kamenickou firmu. V současnosti ve firmě působí i David Špírek, v pořadí již tedy čtvrtá generace z kamenické rodiny.

Majitel firmy, pan Jindřich Špírek ml., je členem Svazu kameníků a kamenosochařů ČR a hrdým držitelem Cechovního listu, potvrzujícím odbornou způsobilost podnikatele, jemuž je ctí splnit přání zákazníka odpovídající kvalitou i cenou svých výrobků.

Firma Kamenictví Špírek nabízí své služby zejména v Praze, Středních Čechách a okolí. Konkrétně pak lze zmínit následující lokality a hřbitovy:

Beroun, Borek, Bratronice, Broumy, Břevnov, Bubeneč, Bubovice, Buštěhrad, Cerhovice, Černolice, Černošice, Černovičky, Dobřichovice, Hlásná Třebáň, Holešovice, Horní Bezděkov, Hořovice, Hostivař, Hostivice, Hostomice, Hostouň, Hudlice, Hýskov, Choteč, Chrášťany, Chyňava, Chýně, Jeneč, Kamené Žehrovice, Karlík, Karlova Ves, Karlštejn, Kladno, Kněževes, Komárov – Mrtník, Koněprusy, Kosoř, Králův Dvůr, Krteň, Kublov, Liboc – Vokovice, Liteň, Loděnice, Lochovice, Lužce, Malvazinky, Mořina, Neumětely, Nižbor, Noutonice, Nový Jáchymov, Olešná, Olšany, Ořech, Ořech, Osov, Pletený Újezd, Počaply, Podolí, Praha 5, Praha 6, Praha 13, Praskolesy, Roztoky, Rudná, Řepy, Řevnice, Slivenec, Srbsko, Stodůlky, Stradonice, Střešovice, Suchomasty, Svárov, Svatá, Svatý Jan pod Skalou, Šárka – U Matěje, Tachlovice, Tetín, Tlustice, Tmaň, Třebonice, Třebotov, Tuchoměřice, Úhonice, Únětice, Unhošť, Velíz, Velká Dobrá, Vinohrady, Vráž, Vršovice, Všenory, Všeradice, Vyšehrad, Zadní Třebaň, Zaječov, Zdice, Žebrák, Železná, a další.

Sídlo společnosti:

Jabloňová 566
253 01 Hostivice

IČ: 12378968
DIČ: CZ6106201475

Provozovna:

Plzeňská 210
267 01 Králův Dvůr

}

Provozní doba:

Po - Pá:  6:45 - 15:15

Telefon:

+420 777 143 644
+420 602 327 392

Kancelář:

Zavadilova 40
160 00 Praha 6

}

Provozní doba:

Po - Pá:  po předchozí tel. domluvě

Telefon:

+420 777 257 607

j

Rychlý kontakt: